KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10515131
*
nr 1051 5131
Olle Krantz
(1906-1999), Sverige
Oljemålning, Olle Krantz (1906-1999), utsikt från Söder, signerad, 46x55
Olle Krantz, svensk målare född 1906, död 1999.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 18:38:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 13:10:33
1
600 kr
22/8 18:32:54
2
500 kr
22/8 18:32:54
1
600 kr (Budbetjänt)
22/8 18:33:09
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar olle krantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt från söder
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
*
Olle Krantz
Olle Krantz, svensk målare född 1906, död 1999.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholmsmotiv
nr 1051 5131
Olle Krantz
(1906-1999), Sverige
Oljemålning, Olle Krantz (1906-1999), utsikt från Söder, signerad, 46x55
Olle Krantz, svensk målare född 1906, död 1999.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 13:10:33 | 1 | 600 kr |
22/8 18:32:54 | 2 | 500 kr |
22/8 18:32:54 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
22/8 18:33:09 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar olle krantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt från söder
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55